Rola psychologa jest niezwykle istotna. Współczesny, pędzący świat stawia ludzi w wielu niekomfortowych i stresujących sytuacjach, z powodu czego częstość występowania chorób psychicznych stale rośnie. Zdrowie psychiczne, tak samo, jak fizyczne, jest tylko jedno, dlatego tak ważne jest dbanie o nie. O możliwościach jego reperowania przez internet czytaliśmy na stronie https://www.mywayclinic.online/

Jak wygląda rozmowa z psychologiem?

Osoby, które nigdy nie były u psychologa, często myślą o rozmowie z nim jak o zwykłej rozmowie z przyjacielem, podczas której wylewamy wszystko to, co ciąży nam na sercu. Jednak taka wizyta przebiega zupełnie inaczej. Rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą jest zdecydowanie bardziej obfitująca w przemyślenia i precyzyjne wnioski. Psycholog nigdy nie daje gotowych rozwiązań, co dla wielu stanowi szokujący fakt. Ludzie przychodzą do psychologa, chcąc dowiedzieć się, co powinni zrobić. Na miejscu zastają jednak człowieka, który zadaje im wiele szczegółowych pytań. W trakcie sesji okazuje się, że takie pytania mają swoje uzasadnienie. Wiele problemów wynika z naszych wadliwych, nieprzepracowanych schematów, których ciągle używamy. Dzięki pytaniom jesteśmy natomiast w stanie zauważyć to, co automatyczne i najczęściej nieświadome, a to już duży krok do zmiany na lepsze. Tak więc psycholog nie jest w stanie dać konkretnych rozwiązań. Jego celem jest przede wszystkim zapewnienie klientowi narzędzi, które pozwolą poradzić sobie z trudami, w których specjalista oczywiście uczestniczy i wspiera. Postawa wspierająca jest bardzo ważna, a niestety, z różnych powodów, nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać ją w gronie najbliższych.

Psycholog online – na czym polega jego fenomen?

Pomoc psychologa jest często zbawienna. Jednak wielu ludzi obawia się pierwszej wizyty. Niektórzy nie chcą przychodzić do gabinetu, ponieważ boją się, że spotkają kogoś znajomego. Inni, z uwagi na miejsce zamieszkania, nie mają możliwości wizyty u godnego zaufania człowieka. Wszystkie te czynniki sprawiają, że nieoceniony może się okazać psycholog online. Dużą przewagą takiego rozwiązania jest brak przymusu wychodzenia z domu. Wiele osób czuje się najbardziej komfortowo właśnie w swoim domu, dzięki czemu wizyta przebiega w sposób mniej stresujący i, co również ważne, często bardzo efektywny. Rozmowa online jest też szczególnie pomocna dla osób mieszkających za granicą, które nie posługują się językiem obcym z tak dużą lekkością, aby móc opowiedzieć w nim o prywatnych odczuciach i trudnych emocjach. Dzięki takiej możliwości nie są one skazane na brak pomocy psychologicznej, jeśli zajdzie taka potrzeba.