Praca ze styropianem może być na prawdę prosta i przyjemna. Styropian jest wdzięcznym materiałem, o ile do jego obróbki posługujemy się odpowiednim sprzętem. Często praca z nim kojarzy się jedynie z odpadającymi kawałkami, nierównościami, żmudną i wymagającą poprawek pracą. Otóż nic bardziej mylnego! Jeśli zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać, aby twoja praca stała się łatwa i przyjemna,  to jesteś we właściwym miejscu. Stworzyliśmy dla ciebie ranking najpopularniejszych i najlepszych maszyn do cięcia styropianu. 

Czy warto zainwestować w maszynę do obróbki styropianu?

Styropian jest obecnie bardzo powszechnym materiałem, o szerokim zastosowaniu, między innymi przez branżę budowlaną, ale także przy wykończeniach wnętrz, dekoracjach, produkcji opakowań. Jest to doskonałe tworzyło termoizolacyjne. Zainwestowanie w dobre narzędzie do jego obróbki, zagwarantuje podwyższenie jakości usług, precyzję, skrócenie czasu pracy. Jeśli potrzebujesz obrobić styropian tylko na własny użytek, to maszyna do jego obróbki również się przyda – usprawni twoją pracę i zaoszczędzi sporo pieniędzy – mniejszy odpad materiału i równe cięcie sprawi, że nie będzie zmuszony powtarzać czynności. 

Ranking top 3 maszyny do cięcia styropianu

Zestawiliśmy najbardziej popularne i najwyżej oceniane maszyny do cięcia styropianu, aby stworzyć ranking, który ułatwi twój wybór. Pod każdym z produktów znajdziesz link kierujący cię bezpośrednio do produktu na stronie internetowej, abyś mógł zaoszczędzić na czasie oraz bezproblemowo znaleźć wybraną maszynę.

3.  Maszyna do cięcia styropianu MDS 32B

MDS 32B to urządzenie, który ma realny wpływ na wyeliminowanie nieczystości powstałe, podczas pracy ze styropianem. Działa w pozycji poziomej, a także umożliwia cięcia  o grubości: 32 cm i długości 107 cm. Jest do urządzenie o świetnej jakości, bardzo często wybierane wśród konsumentów. Warto wspomnieć, że maszyna odporna jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, ponieważ jej elementy metalowe wyprodukowano z kwasoodpornej stali oraz aluminium. Transformator, który stanowi część urządzenia posiada bezpiecznik termiczny, dlatego uniemożliwia przegrzanie. Bardzo ważny jest fakt, że MDS 32B to maszyna energooszczędna. 

Link: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/produkt/maszyna-do-ciecia-styropianu-mds-32b/

2. Maszyna do cięcia styropianu MDS 52/115

Niezwykłym walorem modelu MDS 52/115 jest możliwość wykonania grubszego cięcia ( do 52 cm). W praktyce oznacza to, że za pomocą tego urządzenia można wycinać między innymi „elki”, listwy, czy szpalety okienne. Tak jak w poprzednio opisanym modelu – elementy metalową odporne są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Ponadto, konstrukcja maszyny pozwala na niezwykłą precyzję oraz pracę pod różnym katem cięcia. 

Link: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/produkt/maszyna-do-ciecia-styropianu-mds-52-115/

1. Maszyna do cięcia styropianu MDS 32/140

To jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń do cięcia styropianu. Oprócz funkcji opisanych, przy wcześniejszych maszynach do wycinania styropianu, model MDS 32/140 umożliwia także blokadę ramienia, na wybranej wysokości. Istnieje tu też możliwość przełożenia drutu, tak aby ciąć w pionie. To najwyższa jakość i bardzo częsty wybór wśród klientów. 

Link: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/produkt/maszyna-do-ciecia-styropianu-mds-32-140/