W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje nowych rozwiązań, które będą o wiele bardziej komfortowe i pozwolą na zaoszczędzenie sporej ilości wolnego czasu. Jednym z takich działań jest w szczególności możliwość skorzystania z nowoczesnego psychologa online. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób zapracowanych, ale również takich, które chcą, aby konsultacja psychologiczna przebiegała w pełni komfortowych warunkach. W obecnej chwili coraz więcej osób decyduje się korzystać z takiego działania, ponieważ wiąże się z nim wiele wymiernych korzyści. 

Jak można skorzystać z wizyty psychologicznej przez internet?

Z wizyty psychologicznej przez internet (tzw. psycholog online) można skorzystać w bardzo prosty sposób. Otóż wystarczy wybrać dogodny termin wizyty, a w następnej kolejności opłacić umówione spotkanie. Po uiszczeniu stosownej opłaty zostanie wysłany e-mail z potwierdzeniem spotkania, jak również wiadomość odnosząca się do potwierdzenia zapisu z linkiem do spotkania. Link do spotkania jest wysyłany po to, aby w dniu umówionej konsultacji psychologicznej wpisać swoje imię i móc porozmawiać z odpowiednim specjalistą. Wszystko przebiega w sposób pełni bezpieczny. 

Czy osoba, która nie będzie w stanie połączyć się z psychologiem w umówionym terminie, będzie miała możliwość odwołania wizyty i przesunięcia jej na inny termin?

W przypadku, gdy dana osoba, która umawiała się na spotkanie z psychologiem nie będzie miała sposobność dotrzeć na umówioną konsultację będzie miała możliwość odwołania takiego spotkania nawet w ciągu 24 godzin przez planowanym terminem. W takiej sytuacji wpłacone środki za konsultację psychologiczną zostają w pełni zwrócone na konto pacjenta. Oczywiście środki takie mogą zarówno zostać zwrócone na konto pacjenta, jak również mogą przejść one, jako zapłata za kolejną wizytę ze specjalistą. Tylko od nas zależy, jaka możliwość będzie dla nas bardziej odpowiednia. 

Jakie zalety płyną z konsultacji psychologicznej online?

Z konsultacjami psychologicznymi online związane jest wiele wymiernych korzyści. Do jednych z nich można zaliczyć przede wszystkim dość dużą oszczędność czasu, jak również możliwość porozmawiania z psychologiem w zaciszu swojego domu. Dzięki temu jesteśmy w stanie poczuć się o wiele bardziej komfortowo. 

Czy podczas terapii online zalecane jest włączenie kamerki?

Podczas terapii online zaleca się włączenie kamerki, ponieważ wtedy specjalista ma możliwość obserwowania nas, jak reagujemy na poszczególne kwestie podczas przeprowadzania sesji psychologicznej. Dzięki temu będzie on w stanie w odpowiedni sposób nam pomóc w określonym problemie. 

Koszt konsultacji online

Jeżeli chodzi o koszt związany z konsultacją psychologiczną online to zwykła porada wynosi 140 złotych, terapia par 180 złotych, natomiast psychoterapia w języku obcym wynosi 150 złotych.